Späť na:     www.poruba.ekoboss.sk        


Uličný futbalový turnaj v roku 2001

nedeľa,  8. júla 2001

    Po veľkom úspechu Uličného futbalového turnaja v predchádzajúcom roku zorganizovali nadšenci futbalu ďalší ročník. Aj tohoto roku boli spísané  pravidlá dosť voľne, ale s dobrými úmyslami zahrať si futbal bez väčšieho špekulovania. Aj napriek tomu ani tento rok nebol iný a nastali rôzne zvady a nejasnosti, ktoré nakoniec vyústili do pamätného kopania jedenástok, aby sa určil postupujúci zo skupiny. Vyšný Koniec mal vzájomný zápas lepší oproti mužstvu Inter, ale záhadne pribudlo pravidlo, že pri rovnosti bodov sa musia kopať jedenástky. Čo už s nimi ... ? Nakoniec sme tie jedenástky kopali, Vyšný Koniec vyhral a postúpil, ale zážitok z nezdravej rivality a obrovskej škodoradostnosti zostal.

    V tomto roku sa zúčastnilo turnaja dohromady 7 mužstiev. Hralo sa v dvoch skupinách (3 a 4 mužstvá), každý s každým v danej skupine a potom sa hralo o konečné poradie, pričom hrali proti sebe mužstvá umiestnené na rovnakom poradí vo svojej skupine. Nemám všetko presne poznačené tak uvediem aspoň známe údaje. Najskôr celkové poradie na prvých štyroch miestach:        

1 . Stred
2 . Cementári
3 . Táto ulica 
4 . Vyšný Koniec

 O víťazovi vo finále nakoniec rozhodovali po remíze v riadnom čase jedenástky.

 

 

 

Na ďalších miestach sa umiestnili (bez záruky správneho poradia): Ďäňov, Inter a Haluzéri (v tomto roku účinkovali pod názvom Potmehúdi).

 

    Pokiaľ ide o počasie a občerstvenie, tak všetko bolo zabezpečené na najvyššej úrovni. Laco Baričák nám upiekol výbornej klobásy, zapíjali sme to pivom z čerstvo narazeného suda a bolo tak akurát teplo, bez dažďa a úpeku. Všetko akurát.

    Uverejnené zábery vznikli zoskenovaním klasických fotiek, takže kvalita nie je bohviečo a naviac tie posledné pri vyhlasovaní výsledkov som fotil už dosť za šera, čo im tiež nepridalo. Ale verím, že sa tam spoznáte.

 

 

 


Späť na:     www.poruba.ekoboss.sk