Späť na:     www.poruba.ekoboss.sk


IX. ročník turisticko - lyžiarskeho prechodu

Prechod cez 6 chotárov

sobota, 4. februára 2006

    V povedomí širokej verejnosti nadšencov pre zimnú turistiku je už viac rokov spojená prvá februárová sobota s akciou "Prechod cez 6 chotárov" v Oravskej Porube. V tomto roku sme sa zhodli, že už ide o IX. ročník oficiálne, hoci tradície spoločných výletov na bežkách sú v Porube oveľa dlhšie. Skupina nadšencov sa aj teraz pustila do roboty. Dohodla sa trasa (dokonca dve verzie podľa náročnosti), týždeň predtým sme si celú trať prešli, vyznačkovali ju a presvedčili sa, že je priechodná (nad Tinorovom bol krížom cez cestu spadnutý smrek, ale potom ho boli odtiahnuť) a Vlado Sopúch na skútri urobil stopu, keď ešte medzitým nasnežilo.. Pripravili sme pozvánky pre účastníkov a na rozdiel od predchádzajúcich rokov bol k dispozícii aj vynovený Kultúrny = dom a tak bol cieľ naplánovaný tam. Na účastníkov už čakala kapustnica od majstrov kuchárov a muzikanti.

    Myslím, že akcia sa nakoniec vydarila. Počasie bolo použiteľné (zamračené, mierne zahmlené, ráno bolo -9° C a potom cez deň tak približne rovnako), nálada výborná, žiadne vážne nehody a úrazy (pokiaľ dobre viem) a na záver nám zahral Palo aj s dievčatami.

    Tu ďalej pripájam dokumentáciu ku akcii. Najskôr mapu s náročnejšou trasou, pozvánku, popis ľahšej tratia a nakoniec ešte zopár fotiek.

 

 


Späť na:     www.poruba.ekoboss.sk