Späť na:     www.poruba.ekoboss.sk         Uličný futbalový turnaj 2007   -   úvod    1   2   3


 

Uličný futbalový turnaj v Oravskej Porube

sobota 14. júla 2007

    Aj tohoto roku sa podarilo udržať tradíciu a odohral sa Uličný futbalový turnaj. Znova sa potvrdilo, že Porubci sú dosť hašterivý národ, takže úvod turnaja poznamenali tradičné ujasňovanie si pravidiel a veľká rivalita medzi zúčastnenými. Postupne, ako sa účastníci rozohrali, tak sa nálada upokojila a hlavným objektom záujmu sa stal futbal. Myslím, že hlavný zástupca organizátora - Tóno Čipčala (st.) si zaslúži veľkú pochvalu za neobyčajný šarm a veľkú dávku rozvahy, ktorú preukázal pri rôznych ošemetných situáciách, ktoré sa počas turnaja vyskytli. Tak isto si ocenenie zaslúžili bufetárky za výbornú klobásu a obsluhu.

    Turnaja sa zúčastnili 4 mužstvá a hrali systémom "každý s každým" a o celkovom poradí rozhodla výsledná tabuľka. Hralo sa 2 x 20 minút a podľa pravidiel na ihrisku mohlo mať mužstvo 5 hráčov a jedného brankára. Mali sme výborné počasie, ihrisko príjemne odmäknuté po dažďoch a pokiaľ viem, tak okrem Mira Pĺžika žiadne problémy so zraneniami neboli. [Pozn. dopísaná neskôr: až dodatočne som sa dozvedel, že Miro bol na pohotovosti a odišiel odtiaľ so sadrou na nohe. Želáme mu skoré vyzdravenie.] Škoda, že aj tohoto roku pokračoval trend ubúdania množstva hráčov a prihlásených mužstiev.... Večer potom bola muzika so skupinou Lego.

 

Výsledky zápasov v poradí ako boli rozlosované a záverečná tabuľka:

Vyšný koniec - To je jedno 7 : 4
Attack - Diel 2 : 2
Vyšný koniec - Attack 6 : 2
Diel - To je jedno 4 : 3
Vyšný koniec - Diel 6 : 3
Attack - To je jedno 2 : 3

 

1.   Vyšný koniec 3 3 0 0 19 : 9   9  bodov
2.   Diel 3 1 1 1 9 : 11   4  body
3.   To je jedno 3 1 0 2 10 : 13   3  body
4.   Attack 3 0 1 2 6 : 11   1  bod

 

Fotogaléria a zostavy zúčastnených mužstiev:

(Fotky uverejňujem v lepšom rozlíšení, takže si ich môžete stiahnuť a dať vyvolať. Bez problémov by to malo  stačiť na formát 13 x 18 cm, ale ak by ste ich chceli v plnom rozlíšení, napíšte mi. pošlem Vám ich.)

 

Attack                                          To je jedno

 

    Diel                                            Vyšný koniec

 

Fotogaléria z celého turnaja:    1    2    3

(návrat na poruba.ekoboss.sk)