Späť na:  www.poruba.ekoboss.sk   Fotogalérie zo stavania:  1  2  3  váľanie mája      Špeciálna príloha: Rakúske máje


 

Stavanie mája v roku 2009

 (štvrtok podvečer, 30. apríla 2009)

 

     

    Pokiaľ si pozriete staršie záznamy zo stavania májov v Porube, mohlo by sa zdať, že sa ustálil určitý štandardný scenár, ktorý by už mohol tak trochu zaváňať nudou a jednotvárnosťou. Ale tohoto roku tomu bolo inak! Po dlhých rokoch zavial máj aj nad "starou" Porubou, takže pre tento rok máme máje dva. Štandardný pri Amfiteátri a mimoriadny pri Kultúrnom dome (obchode).

    Škoda, nebol som v ten večer doma a tak mám informácie iba z druhej ruky a tie môžu byť neúplné a všelijako skreslené. Pripravila ich znova, tak ako každý rok, skupina nadšencov okolo Petra Bajdicha z Vyšného konca a okolia. Netrúfam si tu vyzdvihovať zásluhy, čí to bol presne nápad (ak chcete, ohláste sa; môžem Vás tu uviesť menovite), ale myslím, že to bol výborný nápad aj napriek výhradám niektorých hundrošov (tiež sa môžete prihlásiť). Nech je ako je, máje stoja a sú veľmi pekné. Všetka česť tým, ktorí sa na nich podieľali.

 

 

     

     Ako som spomínal, nebol som v ten večer doma, ale našťastie našlo zopár ochotných účastníkov, ktorý nafotili celý priebeh a poskytli mi ich zábery na uverejnenie. Konkrétne to boli Milan Bruncko ml. a Peter Bajdich, za čo im ďakujem. Taktiež sa v mene celého kolektívu tvorcov tejto stránky ospravedlňujem za zníženú kvalitu fotiek. Bolo už dosť šero a to sa zle fotí. Navyše, keď treba šoférovať, dvíhať máj, nalievať a pripíjať si s okolím. Hádam sa spoznáte. Fotky som zmiešal a sú uverejnené podľa časovej postupnosti a podelené sú do troch albumov. Prvý zaznamenáva prevoz májov z Nových Lazov a stavanie prvého pred obchodom. Druhý album obsahuje fotky zo stavania pri Amfiteátri a tretí je už z večerných osláv po ich úspešnom postavení.

    Do tohtoročnej stránky som tiež pripojil aj menšie oživenie v podobe prílohy o májoch v Rakúsku.  

 

Späť na:  www.poruba.ekoboss.sk   Fotogalérie zo stavania:  1  2  3  váľanie mája      Špeciálna príloha: Rakúske máje