Späť na:     www.poruba.ekoboss.sk           Fašiangy 2010:    Galéria 1     Galéria 2     Galéria 3


 

 

Fašiangy 2010  (sobota, 13. februára 2010)

 
 

 
 

 

   .... bola to náročná (ale krásna) jazda! Chvíľami som sa cítil ako priamo v nejakom Jakubiskovom filme. Klobúk dolu pred našou Porubankou - je dobré keď takýmto spôsobom udržujú staré tradície a raz do roka, pred príchodom pôstu oživia dedinu spevom, maskami, sprievodom a večer potom muzikou v Kultúrnom dome. Všetci im želáme, nech im to ešte dlho vydrží a tiež im želáme, nech sa k nim pridajú aj ďalší hlavne z mladších ročníkov, aby mal kto pokračovať aj do budúcnosti.

   Pridal som sa k nim na Vyšnom konci a potom som to s nimi potiahol až do konca a tak som mal možnosť zaznamenať množstvo zaujímavých situácií, z ktorých som tu pripravil menšiu reportáž. Fotiek je tam dosť, dúfam, že v nich nezablúdite, ale chcel som zverejniť, pokiaľ to išlo, každého kto nás cestou pohostil, alebo aspoň trochu milo prijal a takýmto spôsobom prejaviť ocenenie.

  

   Rozdelil som ich do troch galérií a fotky nasledujú za sebou, tak ako boli fotené. Občas vznikli situácie, keď dotknutým príliš do smiechu nebolo (hlavne tým začierneným). Ak by sa niekomu niektorá fotka nepáčila, môžem ju zrušiť - nemám v úmysle nikoho zosmiešňovať, ale chcel som podať čo najvýstižnejšiu reportáž z toho čo sa v sobotu v Porube dialo.

 

Galéria 1 (Vyšný koniec)      Galéria 2 (Nižný koniec a Diel)      Galéria 3 (Diel a pochovávanie basy)

 

 

Späť na:     www.poruba.ekoboss.sk           Fašiangy 2010:    Galéria 1     Galéria 2     Galéria 3