Späť na:     www.poruba.ekoboss.sk       Fotogaléria         Staršie ročníky: 2009  2008  2007  2006


 

Silvestrovský výstup na Choč v roku 2010

piatok 31. decembra 2010

 

   Už dlhšiu dobu vŕtala v hlave niektorým tradičným účastníkom Silvestrovského výstupu na Choč taká možnosť, že by sme vybehli na Choč ešte večer a potom tam prespali na vrchole. Odhodlanie tu bolo už dlhšiu dobu, ale doteraz vždy do toho "čosi" prišlo. Ale tento rok sa to konečne podarilo a presne podľa plánu sme vybehli na Choč ešte vo štvrtok večer a ráno sme mohli hore vítať postupne prichádzajúcich spoluúčastníkov. Večer bolo krásne jasno, čistá obloha plná hviezd, poriadny mráz, ale do rána sa zatiahlo. Našťastie okolo obzoru bol vzduch čistý a tak sme si mohli užiť výborný výhľad.

   Z dôvodu nočného výstupu je tohto roku aj fotodokumentácia trochu odlišná. Chýbajú tradičné zábery z úvodu, ale namiesto toho mám nejakých zopár nočných záberov na Dolný Kubín, Porubu aj Ružomberok a potom aj ranné zábery ako vychádzalo Slnko. Tak isto tohto roku boli Porubci dosť roztratení a tak mi chýba tradičná "rodinná" fotka. Namiesto nej som pripravil pohľadnicu spojenú z viacerých skupiniek. Malo to však tú výhodu, že prvá skupina (Sopúchovci) nakládli oheň na Drapáči a my, ktorí sme išli za nimi sme ho už mali hotový, stačilo ho už len udržiavať. Ďakujeme!

 

   Ukazuje sa (podľa tohtoročnej skúsenosti), že sme akýsi nedočkavejší a rýchlejší a tak navrhujem na budúci Silvestrovský výstup čas na spoločnú fotku už o 9:00. Dúfam, že sa toho dožijeme v zdraví a vo výbornej nálade sa tam znova zvítame. Ak môžete, príďte načas.

 

Spoločná pohľadnica v plnom rozlíšení:: Choc_2010_spolocne_full.jpg  (2,7 MB)


Späť na:     www.poruba.ekoboss.sk       Fotogaléria         Staršie ročníky: 2009  2008  2007  2006