Späť na:     www.poruba.ekoboss.sk        Galérie:    Fašiangový sprievod Porubou          Pochovávanie basy


 

 

Fašiangy 2011  (sobota, 5. marca 2011)

 
 

 
 

 

 

Aj tohto roku Porubanka zabrala!

 

   Tohtoročná konštelácia priniesla neobyčajne dlhé fašiangové obdobie s takmer najneskorším pôstom ako sa len dá. Keď sa však priblížil, tak Porubanka nezaháľala a znova vytiahla niečo zo svojho umenia. Potešiteľné bolo, že popri ostrieľaných harcovníkoch mala v sprievode masiek silné zastúpenie aj omladina. Vytiahlo sa aj počasie. Na rozdiel od predchádzajúcich rokov to už bolo bez snehu, ale vďaka slnku a čistej modrej oblohe bol deň ako vymaľovaný.

   Účastníci sprievodu prešli Porubou od Zábreže na Vyšný Koniec, potom nadol, prešli aj Diel a dostalo sa nám milého a štedrého uvítania. Škoda, že sa už nedalo zjesť viac tých vyprážäncov, ktorými nás núkali. Ku koncu sme sa museli už na ne iba pozerať. Jednoducho, už ich nebolo kde pchať (iba ak do kočíka).

   Večer bola potom muzika aj s polnočným pochovávaním basy. Nuž, škoda jej! Ale veríme, že dôjde na sľuby, ktoré jej pri rozlúčke dala Sida, že ju dá exhumovať. To by bolo dobre. Veď ako by to bolo, žiť v Porube bez basy?

 

   Mal som tú česť sprevádzať fašiangový sprievod po Porube cez deň a potom aj smútočnú rozlúčku s basou na márach večer. Urobil som pri tom zopár záberov, nech je na pamiatku. Rozdelil som ich do dvoch galérií. Tu sú linky:

 

Galéria: Fašiangový sprievod Porubou               Galéria: Pochovávanie basy

 

A tiež ak by mal niekto záujem, tak tu je spoločný záber v plnom rozlíšení (4,5 MB)]

 

   

Späť na:     www.poruba.ekoboss.sk        Galérie:    Fašiangový sprievod Porubou          Pochovávanie basy