92. Medzinárodný maratón mieru Košice 2015

(nedeľa, 4. októbra 2015)

Záver našej bežeckej sezóny patrí tradične maratónu v Košiciach a tak sme sa tam v prvú októbrovú sobotu vydali. V tomto roku sme boli posilnení o posilu zo Žiliny, no chýbali nám šoféri a tak "konkurz na vodiča vyhral" Dušan. Počasie na ceste do Košíc bolo tradične výborné, nálada tiež a program v sobotu v Košiciach sme tiež zvládli, tak ako bolo treba.

Aj nedeľné počasie sa vydarilo a podľa môjho súkromného odhadu bolo na takých 90% ideálne. Trochu teplejšie, trochu vietor, ale nemožno to brať ako významne rušivý faktor. Na výsledných časoch to bolo poznať. Víťaz vážne ohrozoval traťový rekord a jeho čas 2:07:07 za rekordom zaostal iba o 6 sekúnd. Nestratili sme sa ani my. Dušan bol veľmi blízko času 3 hodín, ale nakoniec to tesne nestihol - škoda, no celkové 75. miesto medzi mužmi bez rozdielu kategórií je skvelý výsledok (podľa výsledkovej listiny dobehlo do cieľa 1178 mužov).

Z Vyšného konca (z Poruby bola bežať aj Zuzka Kvietková polmaratón a zvládla ho za 2:09:14 hod) sme boli ako bežci znova sami, no mali sme tradičný, zohratý realizačný tím spolu aj s jeho Košickou súčasťou. Znova sa nás ujala firma C&V Sopúch a aj vďaka morálnej a hmotnej podpore v podobe komfortného auta sa nám v toto roku tak skvele bežalo. Škoda, že Vlado ako tradičný účastník maratónskej výpravy nemohol tiež ísť. Možno na budúce.

Spoločné foto našich maratóncov aj s celým realizačným tímom tesne po dobehnutí (obr. v plnom rozlíšení)

Fotodokumentácia z tohtoročného maratónu:  MMM Košice 2015

Výsledky aj časy zástupcov z Oravskej Poruby - Vyšného Konca (z Poruby bola bežať aj Zuzka Kvietková polmaratón a zvládla ho za 2:09:14 hod):

Maratón (42 195 metrov): Dušan Sopúch čas 3:01:16 hodiny (medzičas 1:28:13) 75. miesto celkovo   23. miesto v kategórii M40
  Jaroslav Bruncko čas 3:34:44 hodiny (medzičas 1:44:30) 352. miesto celkovo   114. miesto v kategórii M40

Tu sú celkové výsledkové listiny vo formáte pdf: MMM Košice 2014 - maratón celkovo a tu výsledky v kategórii "Muži 40"