Späť na:     www.poruba.ekoboss.sk          Staršie ročníky:      2005     2006      2008     2009    2010


 

 

XIII. ročník Prechodu cez 6 chotárov

 30. januára 2011 (nedeľa)

 

     
 
 

   Máme za sebou ďalší ročník Prechodu. Už to tak vyzerá, že sneh sa stáva vzácnosťou aj v januári a tak prišla k slovu pešia verzia. Snehu bolo tak na hranici použiteľnosti a tak sa účastníci rozhodli ako kto chcel. Niektorí úplne pešo, iní (ale stále menšina) si zobrali so sebou aj bežky a aspoň na časti trate  (odhadujem to tak na 75%) ich, aj keď s problémami využili. Aj trať bola, aspoň spočiatku mierne iná ako bývala po iné roky. Napriek týmto negatívam nám predsa len počasie prichystalo niečo zo svojej lepšej strany a mali sme krásny deň. V noci namrzla hrubá inoväť a potom cez deň bolo úplne jasno so žiarivou modrou oblohou. Hlavne keď sme sa dostali vyššie, nad opar, tak tie pohľady do diaľky stáli za to. Aj napriek nepriaznivým snehovým podmienkam bola účasť na Prechode bohatá a tí čo prišli ocenili výborný deň, aký býva málokedy.

   Usporiadatelia sa snažili, ale niektoré veci (napríklad ten sneh) ovplyvniť nemohli. No, to čo mohli, to ovplyvnili na výbornej úrovni. Napr. výborné pohostenie vyprážäncami, kapustnicou a bohatou tombolu. Pomedzi rôzne diskusie padla aj zmienka, že takýto Prechod by sme si mohli urobiť aj v lete. Nuž, uvidíme. Myslím, že je to výborný nápad a nepočul som, že by bol niekto proti. Stačí sa vybrať a ísť.

 

   Pokiaľ som mohol, tak som sa snažil zachytiť čo najviac z celého Prechodu. Zábery som usporiadal do nasledujúcich troch albumov:

 

Album_01     Album_02     Album_03    

 

Potom sú tu ešte aj zábery, ktoré mi dodali iní účastníci:  Jano Franko a Jano Benko.

 


Späť na:     www.poruba.ekoboss.sk          Staršie ročníky:      2005     2006      2008     2009     2010